Twój AS to Pas

Inicjatywa Twój AS to PAS zakłada powszechną edukację dzieci i dorosłych w zakresie brd poprzez rozdawnictwo zakładek książkowych w formie pasa bezpieczeństwa. Zakładki spełniają rolę edukacyjną wprowadzenia nawyku zapinania pasów. Każdemu uczestnikowi akcji wręczony zostaje komplet składający się z pięciu różnych typów zakładek książkowych. Pierwsza strona zakładki to imitacja pasa z napisem Twój AS to PAS. Strona druga zawiera  wybrane znaki ruchu drogowego: nakazu, zakazu, ostrzegawcze, informacyjne i uzupełniające.

Zakładka ma uniwersalny charakter. Może być używana zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Spełnia podwójne zadanie - wprowadzenie nawyku zapinania pasów i przypomnienie znaczenia podstawowych znaków drogowych.

Inicjatywa Twój AS to PAS ma za zadanie wpłynąć na zachowanie kierujących i pasażerów poprzez zastosowanie zasady "przez dzieci do rodziców".

Zasięg:
- Cała Polska

Odbiorcy:
- Dzieci i dorośli - uczestnicy ruchu drogowego.

Okres realizacji:
- Cały rok.

Partnerzy:
- Komendy Wojewódzkie, Miejskie, Powiatowe Policji, Szkoły, Organizacje pozarządowe: "Bezpieczne Miasto Mysłowice", "Bezpieczni w ruchu drogowym" w Gdańsku, Fundacja na rzecz ochrony obywateli w Zgierzu, Fundacja "Zielona Droga", Straż Miejska.